الگوریتم های گوگل نوعی سیستم پیچیده هست که برای بازیابی اطلاعات و داده ها از شاخص جستجو استفاده میکنه و بلافاصله بهترین نتایج ممکن برای جستجو رو ارائه میده.

الگوریتم های گوگل - مشاور سئو
الگوریتم های گوگل

موتورهای جستجو ترکیبی از الگوریتم‌ها و سیگنال‌های رتبه‌بندی زیادی رو استفاده میکنند تا صفحات وب رو با ارتباط روی صفحات نتایج موتور جستجو ارائه بدن.

گوگل در سال‌های ابتدایی خودش تنها تعداد معدودی از بروزرسانی های خود رو به کاربرانش ارائه میداده . اما در حال حاضر گوگل هر ساله هزاران بروزرسانی منتشر میکنه.

الگوریتم های اصلی گوگل - مشاور سئو
الگوریتم های اصلی گوگل

خیلی از این بروزرسانی به قدری ناچیز هستند که به طور کامل نادیده گرفته میشن. با این حال، به روزرسانی های الگوریتمی اصلی موتور جستجو که به طور قابل‌توجهی روی صفحه نتایج حاصل از جستجو تاثیر میزارن، اینها هستند:

 • الگوریتم Fred

 • بروزرسانی میانبر های مزاحم

 • الگوریتم  Mobilegeddon

 • الگوریتم  RankBrain

 • الگوریتم  پاندا

 • الگوریتم  پنگوئن

 • الگوریتم مرغ مگس خوار

 • الگوریتم کبوتر

 • الگوریتم وام

 • الگوریتم تطابق دقیق با دامنه (EMD)

 • الگوریتم چیدمان صفحه

در زیر لیستی کامل از الگوریتم های گوگل، بروزرسانی ها و بازسازی ها که در طول سال‌ها تکمیل شدند و همچنین ارتباط با منابع برای متخصصان سئو که میخوان هر کدوم از این تغییرات رو درک کنند، تهیه شده.

 

March 12, 2019

مارس 2019 به روز رسانی اصلی

لینک جستجو گوگل دنی سولیوان از طریق توییتر، انتشار یک الگوریتم کلیدی گسترده جهانی رو تایید کرد. این به روز رسانی بسیار مهم هست و یکی از بزرگترین به روز رسانی های گوگل در سال 2019 به حساب میاد. سالیوان یه بار دیگه توصیه هایی رو در مورد راهنمایی هایی که پس از به روز رسانی 9 مارس 2018 ارائه کرده، توصیه میکنه.

بروزرسانی ولنتاین - مشاور سئو
بروزرسانی ولنتاین

February 13, 2019

بروزرسانی ولنتاین

ردیاب الگوریتم و پراکندگی نشون داد بعضی از بروزرسانی تایید نشده در تاریخ و قبل از این تاریخ رخ داده. با این حال، بر خلاف سایر بروزرسانی ها، اغلب تغییرات مثبت در رتبه بندی گزارش شد.

October 31, 2018

به روز رسانی هالووین غیرقابل تایید

بعضی از مدیران وب، تغییراتی رو که در هالووین رخ دادند، ممکنه بروزرسانی گوگل رو نشون میده.  اما شواهد کمی از به روز رسانی قابل توجهی در اینجا وجود داره. علت بیشتر این پچ پچ از آپدیت الگوریتم اصلی هسته آگوست منتشر شد و گوگل از استفاده از تطابق عصبی استفاده کرد.

September 27, 2018

به روز رسانی “کوچک”

در روز ۲۷ سپتامبر، بسیاری از افراد داخل بخش سئو افت ترافیک توجه کردند که نشون میده نوعی بروز رسانی در جریان هست. گزارش‌ها حاکی ازاین هست که بعضی از سایت‌ها تحت‌تاثیر روز ۲۴ آگوست قرار گرفتند که گزارش شده که بهبود پیدا کرده. دنی سالیوان از گوگل در روز ۲۹ سپتامبر از طریق توییتر تایید کرد که نوعی به روزرسانی کوچیک‌تر انجام شده.

August 1, 2018

بروزرسانی الگوریتم اصلی

گوگل از طریق توییتر برای سومین بار در سال جاری تأیید یک بروزرسانی الگوریتم مرکزی گسترده رو تایید کرد. “دنی سالیوان” از گوگل برای راهنمایی و درک بهتر این بروزرسانی مقاله ای که در روز ۹ مارس سال ۲۰۱۸ منتشر شده رو توصیه میکنه.

April 16, 2018

بروزرسانی الگوریتم اصلی

گوگل از طریق توییتر، انتشار یکی دیگه از بروز رسانی های الگوریتم اصلی رو تایید کرد و نشون داد که مشابه با به روز رسانی 9 مارس 2018 بوده و مربوط به  تولید محتوای مرتبط بود.

March 9, 2018

بروزرسانی الگوریتم اصلی

در تاریخ 12 مارس، گوگل از طریق توییتر تایید کرد که ” بروزرسانی الگوریتم اصلی” هفته گذشته منتشر شده. گوگل به وضوح اظهار داشت که از جزئیات استفاده میکنه و اهمیت زیادی داره، گوگل گفت که این تغییرات به “صفحات سود آوری” که قبلا مورد پاداش قرار گرفته بودند، داده شد و به همه توصیه کرد که به ساختن محتوای بسیارخوب و مفید بپردازند.

December 12, 2017

بروزرسانی Maccabees

بعضی از کاربران که وب سایت های خودشون رو از طریق بروزرسانی بین 12 تا 14 دسامبر  بروزرسانی کرده بودند گزارش دادند که سایت اونها تحت تاثیر قرارگرفته و آسیب دیده. گوگل چندین تغییر جزئی توی الگوریتم اصلی رو در طول این زمان تایید کرد، اما در مورد اهمیت این بروزرسانی اطلاعاتی منتشر نکرده.

September 8, 2017

بروزرسانی Fall Flux

خیلی از متخصصان سئو و ابزار های ردیابی جستجوگر گوگل پیش بینی کرده بودند که بروزرسانی گوگل توی این تاریخ رخ خواهد داد. گلن گیب ، رئیس شرکت تعاملی G-SQUARED هم چندین تغییر قابل‌توجه گوگل رو شناسایی کرد که بر ترافیک و دید جستجو تاثیر میزارن. این تغییرات نوسانات بیشتری در ۱۸، ۲۵ و ۲۹ سپتامبر و همچنین ۴ اکتبر ۸ و ۱۲ اکتبر به دنبال داشت.

August 19, 2017

بروزرسانی کیفیت

مدیران وبسایت ها و ابزار های رتبه بندی جستجوگرهای اینترنتی ، بعضی از نوسانات جزئی رو در تاریخ 19- 20 اوت شناسایی کردند، که نشون میده ممکن هست یکی دیگه از به روز رسانی ها، کیفیت گوگل باشه.

طبق تحلیل گلن گیب، از جمله مواردی که میتونه تاثیر منفی داشته باشه به این موارد اشاره کرده: صفحات دسته بندی، صفحات با تبلیغات تهاجمی، محتوای با کیفیت پایین و سایر موارد تجربه منفی کاربر. گمانه ‌زنی‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه گوگل در ۱۴ آگوست این الگوریتم رو آزمایش کرد چون صفحاتی که تاثیر مثبت یا منفی داشتند در تاریخ ۱۹ آگوست تاثیر بیشتری گرفتند.

July 9, 2017

بروزرسانی کیفیت

ابزار رتبه بندی جستجوگرها در تاریخ 9 ژوئیه(جولای)، برخی از نوسانات جزئی رو شناسایی کرده، که یکی دیگه از بروزرسانی های کیفیت گوگل رو نشون میده اما این بروزرسانی توسط گوگل تایید نشده .

June 25, 2017

بروزرسانی 25 ژوئن

ابزارهای مختلف ردیابی جستجوگر گوگل یک تاریخ قابل توجه هر چند تأیید نشده رو برای بروزرسانی در این تاریخ شناسایی کرده. یک تحلیل نشون داد که این بروزرسانی باعث شد تا بیشترین نوسانات صفحات در رتبه های 6 تا 10 قرار بگیره.

May 17, 2017

بروزرسانی کیفیت

از ۱۷ مه آغاز شده و حدود یک هفته طول میکشه، ابزارهای ردیابی جستجوگر گوگل نوسانات زیادی در صفحه نتایج موتور جستجو رو گزارش کردند. در حالی که تاثیر این بروزرسانی به نظر محدود میرسه، اما سایت هایی که تحت تاثیر این بروزرسانی قرار گرفتند تمایل به تبلیغات فریبنده، مسائل UX(تجربه کاربری)، و محتوای با کیفیت پایین داشتند.

الگوریتم فرد - مشاور سئو
الگوریتم فرد

March 7, 2017

الگوریتم فرد(fred)

گری الیس به طرز شگفت انگیزی به این بروزرسانی به عنوان “فرد” اشاره کرد و اسمش رو به چالش کشید. اما این الگوریتم برای کسانی که تحت تاثیر قرار گرفتند، هیچ خنده ای نداشت. این به روز رسانی الگوریتم اصلی به نظر میرسید به طور عمده محتوای کم ارزش رو هدف قرار داده. در روز 24 مارس، گوگل رسما به روز رسانی رو تایید کرد. اما گوگل از به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر خودداری کرده و به جای اینکه تصمیم بگیره همه پاسخ های مربوط به فرد رو جواب بده، استفاده از راهنمای مدیریت کیفیت وبسایت گوگل رو پیشنهاد میده.

February 7, 2017

بروزرسانی February 7

این بروزرسانی اصلی تایید نشده، منجر به تغییرات بزرگ در صفحه نتایج موتور های جستجو گوگل شد، که به معنای افزایش یا کاهش عمده ای برای بعضی از وب سایت‌ها شده. به طور کلی، به نظر میرسه وبسایت های با کیفیت بالاتر و قابل قبول، بیشترین دید رو داشته باشند.

February 1, 2017

بروزرسانی February 1

این بروزرسانی جزئی و غیرقابل تایید گوگل بود. اگرچه تمام اطلاعات مربوط به این به روز رسانی، گمانه زنی بیشتری نسبت به واقعیت داره، اما به نظر میرسه که شبکه های خصوصی وبلاگ و کسانی که لینک های اسپم می ساختند رو هدف قرار داده.

January 10, 2017

بروزرسانی میانبرهای مزاحم

در تاریخ 23 اوت 2016، گوگل اعلام کرد که یک تغییر در بروزرسانی آینده  اتفاق خواهد افتاد که میانبرهای مزاحم و پاپ آپ هایی رو که تجربه جستجو در دستگاه های تلفن همراه رو آسیب میرسونند هدف قرار داده. همونطور که وعده داده شده، این به روز رسانی 10 ژانویه 2017 انجام شد و تأثیر این بروزرسانی در رتبه بندی حداقل بوده.

November 10, 2016

به روز رسانی بی نام

ابزارهای جستجو و داده‌های مربوط به ابزارهای ردیابی جستجوگر گوگل به نوعی از بروزرسانی تایید نشده گوگل در ۱۰ نوامبر اشاره داشتند.

September 23, 2016

بروزرسانی پنگوئن 4 و یکپارچگی الگوریتم اصلی

به روز رسانی نهایی الگوریتم پنگوئن، اون رو به الگوریتم اصلی گوگل متصل کرد، به این معنی که پنگوئن در حال حاضر وب سایت ها و لینک ها رو در زمان واقعی ارزیابی میکنه.  تغییر بزرگ دیگه این بود که به جای تنزل رتبه صفحات، لینک رو کاهش داد.

June 1, 2016

بروزرسانی کیفیت

با وجود اینکه این بروزرسانی توسط گوگل تایید نشده، داده ها نشون میده که یکی دیگه از بروزرسانی کیفیت مربوط به محتوای الگوریتم گوگل، در 1 ژوئن شروع به حرکت کرد و با نوسان رتبه بندی جستجوی بیشتر در 8، 21 و 26 ژوئن مشاهده شد.

May 12, 2016

بروزرسانی تلفن همراه (2)

دومین بروزرسانی تلفن همراه یک بروزرسانی برای اولین بار از بروزرسانی تلفن همراه برای گوگل بود که به معنای افزایش تاثیر سیگنال رتبه بندی بود.

الگوریتم اصلی پاندا - مشاور سئو
الگوریتم اصلی پاندا

January 11, 2016

الگوریتم اصلی پاندا

گوگل تایید کرده که پاندا در الگوریتم اصلی گوگل گنجانده شده.  به عبارت دیگه، پاندا بعد از انجام کار خودش، فیلتر دیگه ای برای الگوریتم گوگل نیست، اما به عنوان یکی دیگه از سیگنال های رتبه بندی اصلی اون گنجانده شده.

الگوریتم RANKBRAIN - مشاور سئو
الگوریتم RANKBRAIN

October 26, 2015

الگوریتم RankBrain

اگرچه گوگل از آوریل ۲۰۱۵ در حال آزمایش بود، گوگل رسما RankBrain رو در این تاریخ معرفی کرد. RankBrain یک الگوریتم یادگیری ماشین به حساب میاد که نتایج جستجو رو فیلتر میکنه تا به کاربران بهترین پاسخ رو برای جستجو بده. در ابتدا، این الگوریتم برای حدود ۱۵ درصد از جستجو ها (عمدتا جستجو های جدیدی که قبلا ندیده بود)استفاده شد. الگوریتم RankBrain سومین سیگنال رتبه ‌بندی مهم محسوب میشه.

July 17, 2015

بروزرسانی پاندا 4.2

گوگل اعلام کرده که تازه سازی پاندا که ماهها طول خواهد کشید تا 2 تا 3 درصد از نمایشهای انگلیسی رو تحت تاثیر قرار بده. با توجه به ماهیت آهسته اون، مشخص نیست که تاثیر دقیقا چه زمانی رخ میده یا دقیقا چه زمانی رخ داده‌. این آخرین بروزرسانی پاندا بود.

May 3, 2015

بروزرسانی کیفیت

بروزرسانی کیفیت یا بروزرسانی فانتوم یک تغییر تایید شده در الگوریتم رده‌بندی اصلی گوگل هست. بخصوص اینکه چطوری گوگل سیگنال های کیفیت رو ارزیابی میکنه. وبسایت هایی با مسائل مربوط به کیفیت محتوا، و همچنین  وب سایت هایی با آگهی های بیشمار، به نظر میرسه که این بروز رسانی بیشترین تاثیر رو به روی اونها داشته.

بروزرسانی تلفن همراه - مشاور سئو
بروزرسانی تلفن همراه

April 21, 2015

بروزرسانی تلفن همراه

این بروزرسانی به معنای پاداش دادن گوگل به وبسایت هایی هست که جستجوی بهتر و نتایج بهتری برای جستجوگران در دستگاه های تلفن همراه ارائه میدن. این به روز رسانی همه زبانها رو در سطح جهانی تحت تاثیر قرار داد.

October 17, 2014

بروزرسانی پنگوئن 3

اگر چه به عنوان یک بروزرسانی مهم نامگذاری شده بود، اما در واقع یکی دیگه از داده های تازه الگوریتم پنگوئن گوگل بود. این بروزرسانی روی بسیاری از افرادی که به استفاده از شیوه‌های پیوند اسپمی ادامه داده بودند ولی تونسته بودند از فیلتر های قبلی فرار کنند، تاثیر گذاشت. این بروزرسانی در حدود سه روز طول کشید و کمتر از ۱ درصد از جستجوهای جستجوی انگلیسی رو تحت ‌تاثیر قرار داد.

September 23, 2014

بروزرسانی پاندا 4.1

پییر فار اعلام کرد که هدف گوگل از این بروزرسانی، پیدا کردن چند سیگنال دیگه جهت کمک به الگوریتم پاندا برای تشخیص و یافتن دقیق‌تر محتوای بی کیفیت هست. این بروزرسانی ۳ تا ۵ درصد پرس و جو ها رو تحت ‌تاثیر قرار داد.

بروزرسانی کبوتر - مشاور سئو
بروزرسانی کبوتر

July 24, 2014

بروزرسانی کبوتر

الگوریتم کبوتر برای بروز جستجوی محلی قابل ‌توجه و مهم بود، که نشون میداد گوگل شروع به استفاده از سیگنال های رتبه بندی وبسایت های سنتی برای تاثیر گذاری نتایج جستجوی محلی میکنه. همچنین پارامترهای رتبه بندی موقعیت جغرافیایی گوگل رو بهبود بخشیده.

June 12, 2014

بروزرسانی وام 3

بروزرسانی وام گوگل، که عمدتا روی هدف قرار دادن جستجو های اسپمی متمرکز بود، همچنین حفاظت بهتر در برابر حملات منفی جستجوگرها رو شامل بود.

May 20, 2014

بروزرسانی پاندا 4

مت کاتز از گوگل اعلام کرد که پاندا ۴،  یک بروزرسانی اصلی برای این الگوریتم هست که حدود ۷.۵ درصد پرس و جو های انگلیسی رو تحت‌تاثیر قرار میده.

May 16, 2014

بروزرسانی وام2

این “نسل بعدی” الگوریتم وام گوگل بود که به روز شد تا وبسایت های اسپم رو بهتر هدف قرار بدن.

February 6, 2014

بروزرسانی فایل صفحه

مت کاتز از گوگل، بازسازی الگوریتم چیدمان رو اعلام کرد. هیچ تغییری در الگوریتم ذکر نشده، اما به نظر میرسه که گوگل به سادگی الگوریتم رو مورد استفاده قرار داده و شاخص اون رو بروزرسانی کرده‌.

October 4, 2013

بروزرسانی پنگوئن 2.1

مت کاتز از گوگل اعلام کرد که پنگوئن ۲، در الگوریتم بازیابی داده، روی ۱ درصد جستجو ها تاثیر میزاره.

بروزرسانی مرغ مگس خوار - مشاور سئو
بروزرسانی مرغ مگس خوار

September 26, 2013

بروزرسانی مرغ مگس خوار

بروزرسانی مرغ مگس‌خوار، یک تغییر بزرگ در فناوری جستجوی اصلی گوگل بود. گوگل به دنبال راهی برای درک بهتر و پیداکردن مرتبط‌ترین نتایج به جستجوهای پیچیده‌تر، و نتیجه جستجوی محاوره‌ به عنوان مثال جستجوی صدا نیاز داشت. گوگل اظهار داشت که این الگوریتم جدید حدود ۹۰ درصد جستجو در سراسر جهان رو تحت‌تاثیر قرار داده‌. اگرچه این به روز رسانی در این تاریخ اعلام شد، اما در واقع در آگوست ۲۰۱۳ شروع به کار کرد.

June 11, 2013

بروزرسانی وام

بروزرسانی الگوریتم وام گوگل عمدتا مربوط به صنایع مشکوک (از جمله وام‌های کم ‌بهره و وام‌های روز پرداخت، فیلم‌های مستهجن، کازینوها، تثبیت بدهی و داروسازی)هست. حدود ۱ تا ۲ ماه طول کشید تا به طور کامل گسترش پیدا کنه و حدود ۰.۳ درصد درخواست‌های آمریکا رو تحت‌تاثیر قرار بده.

May 22, 2013

بروزرسانی پنگوئن 2.0

همونطور که مت کاتز از گوگل در یک پست وبلاگ توضیح داد، این یک نسل بعدی از الگوریتم پنگوئن بود. این نسخه به مراتب عمیق‌تر از صفحات خانگی وبسایت ها و صفحات سطح بالا برای شواهدی از اسپم بودن لینک وبسایت هاست. پنگوئن 2، حدود 2.3 درصد از درخواستهای انگلیسی رو تحت تاثیر قرار داده.

March 14, 2013

بروزرسانی پاندا

اگرچه این به روز رسانی توسط گوگل تایید نشد، اما ابزارها نشون میده که تقریبا در این روز رخ داده. مت کاتز از گوگل نشون میده که این به روز رسانی نهایی خواهد بود تا اینکه پاندا به طور مستقیم به الگوریتم اصلی گوگل وارد بشه. در عوض، با این وجود، اطلاعات مربوط به پاندا، ماهانه طی یک دوره 10 روزه، بدون تایید بیشتر از گوگل، شروع به کار کرد.

January 22, 2013

بروزرسانی پاندا

گوگل اعلام کرد که به روز رسانی اطلاعات پاندا 1.2 درصد از درخواستهای انگلیسی رو تحت تاثیر قرار داده.

December 21, 2012

بروزرسانی پاندا

گوگل اعلام کرد که بروزرسانی داده های پاندا، که 1.3٪ از نمایشهای انگلیسی رو تحت تاثیر قرار داده.

November 21, 2012

بروزرسانی پاندا

گوگل تایید کرد که داده‌های پاندا به میزان ۸ / ۰ درصد از پرس و جوهای انگلیسی تاثیر گذار هستند.

November 5, 2012

بروزرسانی پاندا

گوگل تایید کرد که الگوریتم پاندا ۴.۴ درصد از پرس و جوها در سراسر جهان و ۱.۱ درصد درخواست‌های آمریکا رو تحت تاثیر قرار داده.

October 9, 2012

بروزرسانی فایل صفحه

مت کاتز از گوگل اعلام کرد که الگوریتم چیدمان فایل صفحه بروزرسانی شده و ۷ / ۰ درصد از پرس و جوهای انگلیسی رو تحت‌تاثیر قرار داده‌. این بروزرسانی یک فرصت برای وب سایت‌هایی هست که توسط اولین الگوریتم گوگل منتشر شدند تا به طور بالقوه بازیابی بشن.

October 5, 2012

بروزرسانی پنگوئن 1.2

مت کاتز از گوگل، دومین بازیابی داده الگوریتم پنگوین رو اعلام کرد. این اثر ۳ / ۰ درصد از جستجو های انگلیسی رو تحت‌تاثیر قرار داد.

September 28, 2012

بروزرسانی مطابقت دقیق با دامنه

بروزرسانی الگوریتم جستجوی دامنه (یا EMD) گوگل، روی پاک کردن نتایج جستجو اسپم یا با کیفیت پایین متمرکز هست.

September 27, 2012

بروزرسانی پاندا

این بروزرسانی چشمگیری از الگوریتم پاندا بود که بیش از یک هفته طول کشید تا کاملا گسترده بشه و ۲.۴ درصد از جستجوی انگلیسی رو تحت‌تاثیر قرار داد.

September 18, 2012

بروزرسانی پاندا 3.9.2

گوگل اعلام کرد که توزیع گسترده اطلاعات پاندا کمتر از ۰.۷ درصد جستجو ها رو تحت‌تاثیر قرار میده و اضافه کرد: در عرض چند روز آینده انتظار یک تغییر رو داشته باشید.

August 20, 2012

بروزرسانی پاندا 3.9.1

گوگل تایید کرد که داده‌های پاندا ۱ درصد از پرس و جو رو تحت‌تاثیر قرار میدن.

July 24, 2012

بروزرسانی پاندا 3.9

گوگل یک بازنگری الگوریتم  پاندا که حدود 1 درصد از نتایج جستجو رو تحت تاثیر قرار داده، اعلام کرد.

June 25, 2012

بروزرسانی پاندا 3.8

گوگل یک بازنگری الگوریتم پاندا رو که حدود 1 درصد از نتایج جستجو در سراسر جهان رو تحت تاثیر قرار داده، اعلام کرد.

June 8, 2012

بروزرسانی پاندا 3.7

گوگل تایید کرد که بازسازی الگوریتم پاندا در این تاریخ شروع شده‌ و کمتر از ۱ درصد از جستجو های آمریکا و ۱ درصد از جستجو های سراسر جهان رو تحت‌تاثیر قرار میده. ابزارهای رتبه‌ بندی نشون دادند که این بزرگ ترین بروزرسانی الگوریتم پاندا تاکنون بوده.

May 26, 2012

بروزرسانی پنگوئن 1.1

مت کاتز گوگل اعلام کرده که الگوریتم پنگوئن بروزرسانی شده و کمتر از 0.1 درصد از جستجوهای انگلیسی رو تحت تاثیر قرار خواهد داد. وب سایت هایی که رتبه بندی خودشون رو با انتشار اولیه پنگوئن کاهش دادند و در تشخیص پروفایل پیوندهایشان فعال بودند، شاهد بهبودی چشمگیر بودند. اما وب سایت‌هایی که برای اولین بار توسط پنگوئن دستگیر نشدند، مورد اصابت قرار گرفتند.

April 27, 2012

بروزرسانی پاندا 3.6

گوگل تایید کرد که بازسازی الگوریتم پاندا در این تاریخ رخ داده‌.

بروزرسانی پنگوئن - مشاور سئو
بروزرسانی پنگوئن

April 24, 2012

بروزرسانی پنگوئن

یک بهینه ‌سازی که مدت‌ها قبل پیش‌بینی شده ‌بود، نهایتا در این روز رخ داد. گوگل راه‌اندازی یک الگوریتم بدون اسم رو معرفی کرد که هدف از اون تغییر وب سایت‌هایی هست که توی وب سایت های مهاجم شرکت می‌کنند (به عنوان مثال، پر کردن کلمات کلیدی، ارتباط غیر طبیعی) و دستورالعمل های گوگل وب مستر رو نقض میکنند، کاهش داده. گوگل اظهار داشت که این به روز رسانی در حدود ۳.۱ درصد از پرس و جوهای انگلیسی رو تحت‌تاثیر قرار خواهد داد. درست دو روز بعد، نام الگوریتم رو یاد گرفتیم: پنگوئن.

April 19, 2012

بروزرسانی پنگوئن 3.5

مت کاتز از گوگل تایید کرد که در این تاریخ یک اکتشاف داده در الگوریتم پاندا رخ داده.

March 23, 2012

بروزرسانی پنگوئن 3.4

گوگل اعلام کرد که بازنگری پاندا انجام میشه و تقریبا 1.6 درصد از جستجو ها رو تحت تاثیر قرار میده.

February 27, 2012

بروزرسانی پنگوئن 3.3

گوگل اعلام کرده که بروزرسانی جدیدی از پاندا ساخته شده  که اون رو دقیق تر و حساس تر به تغییرات میکنه.

February 27, 2012

بروزرسانی ونیز

بعد از به روز رسانی ونیز، گوگل شروع به اضافه کردن نتایج جستجو بر اساس مکان فیزیکی جستجوگر و یا نشانی IPs شد. همچنین، گوگل میتونه تشخیص بده که آیا جستجو یا صفحه وب دارای ارتباط محلی هست.

January 19, 2012

بروزرسانی فایل صفحه

الگوریتم طراحی صفحه گوگل وب سایت‌های مورد نظر گوگل رو با تبلیغات بسیار بالا بروز میکنه. به عبارت دیگه، یک کاربر باید صفحه رو پایین ببره تا محتوای واقعی رو ببینه. گوگل اظهار داشت که این الگوریتم کمتر از ۱ درصد وب سایت‌ها رو تحت‌تاثیر قرار داده.

January 18, 2012

بروزرسانی پاندا 3.2

گوگل تایید کرده که بروزرسانی داده های پاندا توی این تاریخ صورت گرفته.

November 18, 2011

بروزرسانی پاندا 3.1

با این بروزرسانی، گوگل الگوریتم رتبه‌بندی خوش رو تغییر داد تا مشخص بشه چه زمانی نتایج جستجو رو ارائه ‌بده که تازه‌تر هستند (به عنوان مثال، وقایع جاری، موضوعات داغ، رویدادهای مکرر)تا بیشتر با جستجوگران ارتباط داشته باشند. این به روز رسانی، ۳۵ درصد جستجوها رو تحت‌تاثیر قرار داد.

October 19, 2011

بروزرسانی پاندا 3.0

گوگل برخی از سیگنال های جدید رو به الگوریتم پاندا اضافه کرد و همچنین محاسبه کرد که چگونه الگوریتم وب سایت ها رو تحت تاثیر قرار داد.

September 28, 2011

بروزرسانی پاندا 2.5

تکرار دیگه ای از الگوریتم پاندای گوگل. بعد از اون، در 5 اکتبر 2011، مت کاتز گوگل اعلام کرد انتظار داره که چند شبیه سازی مربوط به پاندا در چند هفته آینده اتفاق بیفته. تاریخ های تأیید شده در تاریخ 3 اکتبر و 13 اکتبر اعلام شد.

August 12, 2011

بروزرسانی پاندا 2.4

بروزرسانی الگوریتم پاندا در سطح بین‌المللی برای تمام کشورهای انگلیسی‌ زبان و کشورهای غیر انگلیسی‌ زبان (به جز ژاپن، چین و کره) بروز شده بود.

July 23, 2011

بروزرسانی پاندا 2.3

یک بروزرسانی دیگه برای الگوریتم پاندا رخ داد.

June 21, 2011

بروزرسانی پاندا 2.2

یک بروزرسانی دیگه برای الگوریتم پاندا انجام شد.

May 9, 2011

بروزرسانی پاندا 2.1

گوگل برای اولین بار این پلاگین رو به نام پاندا 3.0 نامگذاری کرد، اما گوگل تصریح کرد که این فقط یک بازخوانی داده هست، همونطور که در مورد بروزرسانی  x.2 اومده.

April 11, 2011

بروزرسانی پاندا 2.0

اولین بروزرسانی الگوریتم اصلی پاندا بود. این بروزرسانی، سیگنال های اضافی مانند سایت هایی که کاربران گوگل اونها مسدود شده بودند رو در بر گرفت.

February 23, 2011

نخستین بروزرسانی الگوریتم گوگل معرفی شد که در ابتدا بی نام بود، باعث تکان خوردن صنعت جستجوگرها و بسیاری از بزرگان این صنعت شد و همچنین به طور موثری مدل کسب و کار «مزرعه محتوا» رو که در اون زمان وجود داشت، پایان داد. گوگل در ابتدا نام این الگوریتم رو کشاورز نامید اما گوگل بعد از راه اندازی اعلام کرد که  این بروزرسانی پاندا نامگذاری شده.

April 28, 2010

بروزرسانی MayDay

بروز رسانی mayday یک تغییر الگوریتمی بود به این مفهوم که گوگل چگونه ارزیابی میکنه که کدوم سایتها بهترین پاسخ برای درخواستهای طولانی مدت هستند. این بروزرسانی بین 28 آوریل و 3 مه انجام شد.

بروزرسانی کافئین - مشاور سئو
بروزرسانی کافئین

August 10, 2009

بروزرسانی کافئین

بروزرسانی کافئین گوگل یک سیستم شاخص گذاری وب جدید بود که به گوگل اجازه میداد تا به طور موثر اطلاعات رو ذخیره کنه و باعث نتایج تازه‌ تر بشه. از آگوست ۲۰۰۹ تا قبل از اینکه در روز ۸ ژوئن ۲۰۱۰ به طور رسمی منتشر بشه، از اوایل ماه اوت سال ۲۰۰۹ به توسعه دهندگان دسترسی داده شد.

January 18, 2009

بروزرسانی وینس

بروزرسانی وینس های گوگل یک تغییر سریع و قابل‌توجه در سطح گسترده و واژه‌های کلیدی رقابتی برای پشتیبانی از رتبه‌بندی صفحات بزرگ در مقابل دامنه‌های بزرگ و برند بود.

سایت‌های رتبه‌بندی قبلی (نوعا سایت‌های معتبر، سایت‌های وابسته، و سایت‌هایی که این قابلیت دید مطلوب رو صرفا از طریق تلاش‌های SEO به دست آوردند).

December 15, 2005

بروزرسانی پدربزرگ

پدربزرگ یک بروزرسانی تدریجی به زیرساخت گوگل بود که در دسامبر ۲۰۰۵ آغاز شد و در مارس ۲۰۰۶ به پایان رسید. این به روز رسانی این موضوع رو تغییر داد که گوگل چگونه  با مسائل فنی مانند کنونیکال URLو تغییر مسیرها رفتار کرد. بعضی از وب سایتها اون رو در مراکز داده جدید بروزرسانی پدربزرگ قرار ندادند، به طور معمول به دلیل اتصال غیر طبیعی (مثلا اتصال متقابل بیش از حد، ارتباط با محله های اسپم، لینک های پرداخت شده).

الگوریتم JAGGER- مشاور سئو
الگوریتم JAGGER

September 1, 2005

بروزرسانی Jagger

Jagger در سه مرحله به روز شده بود (Jagger ۱، Jagger ۲، و Jagger ۳) که با تعدادی بروزرسانی های متمرکز در اوایل سپتامبر شروع شد که به معنای ترک کردن پیوند غیر طبیعی، پیوندهای پرداختی، و انواع دیگه اسپم بود. مرحله دوم بیش‌ترین تاثیر رو در ماه اکتبر داشت. مرحله نهایی نزدیک پایان ماه نوامبر به پایان رسید.

الگوریتم فلوریدا - مشاور سئو
الگوریتم فلوریدا

November 16, 2003

بروزرسانی فلوریدا

به روز رسانی فلوریدا گوگل عصر جدیدی از جستجوگرها رو نشون داد. وب سایت ها با استفاده از تاکتیک های اسپم دهه گذشته (به عنوان مثال، کلمه کلیدی پر کردن، استفاده از چندین سایت تحت یک نام تجاری، متن نامرئی و لینک های پنهان) رتبه بندی شده برای کلمات کلیدی بازرگانی عالی رتبه بندی اونها رو درست قبل از فصل تعطیلات سود آور حذف کرد.

امیدواریم از این مقاله مشاور سئو بهره لازم رو برده و به خوبی با الگوریتم های گوگل هم آشنا شده باشید.